جرثقیل سبک

جرثقیل سبک ، یا سنگین از ماشین آلاتی است که برای پروژه های عمرانی بزرگ و کوچک، برای پیمانکاران در مصارف مختلف، در صنعت و کشاورزی و غیره بسیار پرکاربرد است.

از نکات مهم در ارتباط با کرایه جرثقیل، مهم ترین نکته رعایت ایمنی در کار و به کار بردن اصول ایمنی و تجهیزات استاندارد می باشد. در این میان توجه به نکاتی نظیر، اطلاع از مشخصات و ویژگی های جرثقیل و مشخصات پروژه مد نظر، دارا بودن مجوز های لازم از مراجع ذیربط، هماهنگی و بررسی لازم با همسایگان و محل دقیق عملیات، انسداد مسیرهای عملیاتی برای جلو گیری از خطر احتمالی، بررسی دقیق موانع و ارتفاع جرثقیل برای عملیات و غیره، از نکات مهم در ارتباط با کرایه جرثقیل می باشد. که قبل از هر اقدامی باید به آن ها توجه نمود.

 

اهمیت و ضرورت حمل خودرو برای کارخانه های تولید خودرو


برای کارخانه های تولید خودرو خیلی مهم است که ماشین را بدون آن که رانده شود به دست خریدار برسانند چرا که اگر ماشین خریده شده تا رسیدن به مقصد هرچند کوتاه، رانده شود خریدار حس خوبی نخواهد داشت و گمان بر این می ورد که این ماشین کارکرده است. لذا تولید کنندگان خودرو برای جلب رضایت مشتری و دادن حس اطمینان در جهت کارکرده نبودن اتومبیل، خودرو خریداری شده را تا مقصد به وسیله انواع خودروبر ، یدک کش یا کامیون و یا حتی قطار و کشتی انجام می شود. حمل ماشین در کمترین زمان در تمام منطقه های تهران هدف اصلی ارائه دهندگان سرویس حمل خودرو می باشند که این خودرو ها مخصوص حمل خودرو در تمام نقاط می باشند. حمل خودرو و یدک انواع خودرو های سبک و سنگین برای جلوگیری از سد معبر شدن خیابان ها بهتر است به موقع انجام شود. حمل خودرو در تمام نقاط و حمل خودرو بین شهری به صورت استاندارد و ایمن که این حمل خودرو ممکن است توسط کامیونت انجام شود ممکن است از ماشین بر کفی دار استفاده شود. با توجه به نوع ماشین شما بهترین و مناسب ترین خودروبر مخصوص حمل خودرو را انتخاب نمایید.

 

خسارات ناشی از حمل خودرو به صورت غیر استاندارد


حمل خودرو نیازمند رعایت استانداردهایی است که اگر رعایت نشود ممکن است در هنگام نقل و انتقال خودرو آسیبی به بدنه ماشین وارد شود لذا رعایت این استانداردها در هنگام جا به جایی خودرو امری واجب است که کلیه خودرو برها باید با آن آشنایی کامل داشته باشند. اگر خودرو غیر استاندارد حمل شود ممکن است حین جا به جایی دچار آسیب شود و خسارات بیشتری به بار آورد. لذا در حمل خودرو باید از یدک کش و خودروبر مطمئن بهره گرفت تا خودرو آسیب نبیند. حمل ماشین با جرثقیل در اتوبان ها و بزرگ راه ها تا نزدیک ترین محل برای تعمیر خودرو آسیب دیده، توسط خودروبر با تجربه و ماهر باید صورت گیرد. اگر خودروی خود را با دقت و استاندارد لازم حمل نکنید ممکن است به خودروی شما در حین جا به جایی آسیب وارد شود. در باربری ها و اتوبار ها از سه دسته ماشین برای حمل و جا به جایی استفاده می کنند: دسته ماشین های سبک که شامل وانت پراید، وانت نیسان و وانت می باشد. و دسته ماشین های نیمه سنگین که شامل خاور، کامیون، ایسوز، کامیونت و هیوندا می باشد و دسته آخر که استفاده از ماشین های سنگین از جمله تریلی، 20 تن، کفی، کمپرسی، ترانزیت، ترانزیت یخچالی، تریلی تانکر فاو و غیره می باشد.