مهم ترین قطعات خودرو ، تا حالا شده است که به فکر این باشید که قطعاتی همانند واترپمپ چه شکلی است ؟ قطعات خودرو که شاید در هر زمان به مشکل بربخورد و احتیاج به عوض کردن باشد .

چه کار هایی بر روی آن ها صورت می پذیرد و دارای چه ظاهری می باشند ؟
زمانی که خودروتان موجب مشکل شود و پیش یک مکانیک می روید به احتمال زیاد مکانیک بعد از بررسی و یافتن عیب و ایراد خودرو ، به شما می گوید که قطعاتی از خودرو باید عوض شوند ، امکان دارد نام‌هایی مثل آلترناتور، پلوس ، میل سوپاپ و یا کالیپر را نام ببرد . در ادامه قصد داریم شما را با برخی از مهم ترین قطعات اتومبیل را که در مکانیکی امکان دارد با آن ها برخورد کنید را به شما معرفی کنیم .
پیش پا افتاده ترین مشکلی که در سیستم کولر خودرو به وجود می آید پدید آمدن نشتی در مدار کولر می باشد . اگر بعد از چک کردن نشتی و اطمینان حاصل از نبودن وجود نشتی در مدار ، هنوز هم کولر خودرو وظیفه‌ ی خود را به خوبی انجام نداد آنوقت بهتر است که کمپرسور را چک کنید . بسیاری از انواع کمپرسورها از یک کلاچ برخوردار می باشند که در حین احتیاج کمپسور را درگیر می نمایند و در زمانی که نیازی به کمپرسور نیست آن را غیر فعال می‌کند . اگر عمر این کلاچ تمام شده باشد در آن زمان می باشد که باعث از کار افتادن کمپرسور می شود . همینطور به وجود آمدن مشکل در قطعات داخلی کمپرسور نیز می‌تواند سبب شود که کمپرسور فشار مورد نیاز را تولید ننماید و افت فشار نیز می‌تواند باعث کارنکردن سیستم کولر بشود . در هر صورت اگر هر کدام از این مشکلات برای کمپرسور خودرویتان به وجود بیاید احتیاج پیدا می کنید تا آن را به یک مکانیک حرفه ای نشان دهید .
آلترناتور وظیفه‌ی تامین انرژی الکتریکی برای شارژ کردن باتری را به عهده دارد ، آلترناتور نیروی مورد نیاز خود را به وسیله ی یک تسمه می گیرد که این تسمه نیروی خود را به شکل مستقیم از میل لنگ می‌گیرد . از کار افتادن آلترناتور و خرابی آن سبب شارژ نشدن باتری و همینطور سبب خالی شدن شارژ باتری بشود . در این مواقع یک چراغ هشدار ، به رنگ قرمز به شکل باتری در پشت آمپر خودرو روشن می شود . خرابی آلترناتور در اکثر زمان ها قابل پیش بینی نمی باشد و به شکل اتفاقی رخ می دهد . از دیگر خرابی هایی که در آلترناتور امکان دارد به وجود بیاید ، خراب شدن برینگ‌ها می باشد . اگر برینگ‌ها خراب بشوند آلترناتور در زمان فعالیت صدای بلند و آزار دهنده ای را به همراه دارد .

 

سیبک فرمان :


این قطعه به گونه ای از اتصالات می باشد که حرکات سیستم فرمان را به چرخ‌های جلو منتقل می کند . اگر سیبک فرمان به مشکل بر بخورد ، در زمان افتادن خودرو در دست اندازها صدای خیلی بدی را به گوش می رسانند و این در وقتی است که باید برای عوض کردن آن ها به مکانیک رجوع کنید . در زمان قطعات خودرو ضرب المثل هر قدر پول بدهید همان اندازه آش می‌خورید بسیار درست است و رانندگان نکته سنج باید به این نکته توجه داشته باشند که قطعه‌ی ارزان قیمت زودتر نیز احتیاج به تعویض دارد . همینطور پیشنهاد می دهیم که تلاش کنید از قطعات پیشنهادی و مورد تایید سازنده آن به کار ببرید .