شایع ترین مشکلات سوپاپ هوا چیست و خرابی آن چه علائمی دارد؟

شایع ترین مشکلات سوپاپ هوا چیست و خرابی آن چه علائمی دارد؟، کاملا طبیعی است که ایجاد تغییر در نسبت هوا و سوخت، می‌تواند به افزایش انرژی حاصل‌شده از موتور منجر شود. به همین دلیل است که با فشردن پدال گاز و افزایش دور موتور، میزان توان و گشتاور خروجی پیشرانه نیز افزایش خواهد یافت. تمامی این موارد، تحت کنترل دریچه گاز و سوپاپ کنترل هوا قرار دارد. این دو قطعه، میزان مخلوط سوخت و هوا را تنظیم می‌کنند تا فرآیند کاری موتور بدون اشکال انجام شود. برای آشنایی بیشتر با این قطعه مهم و حیاتی، ادامه مطلب را دنبال کنید.

ادامه مطلب: شایع ترین مشکلات سوپاپ هوا چیست و خرابی آن چه علائمی دارد؟

سوپاپ کنترل هوا چیست و فرآیند کار آن به چه صورت است؟

سوپاپ کنترل هوا چیست و فرآیند کار آن به چه صورت است؟، شاید اسم سوپاپ کنترل هوا خودرو به گوش کمتر راننده‌ای آشنا به‌نظر برسد؛ با این حال، سوپاپ کنترل هوا یا IAC نقش مهمی در فرآیند کاری پیشرانه ایفا می‌کند. به زبان ساده، این سوپاپ وظیفه کنترل دور موتور و میزان گازخوردن را برعهده دارد. باید به این مسئله توجه کنیم که پیشرانه‌های درون‌سوز بر اساس مخلوط سوخت و هوا کار می‌کنند. سه عامل سوخت، اکسیژن و جرقه، موجب ایجاد آتش و آزادشدن انرژی سوخت‌های فسیلی می‌شوند. این حرکت، رکن اساسی موتورهای درون‌سوز را تشکیل می‌دهد که از طریق آن، انرژی گرمایی به انرژی جنبشی تبدیل می‌شود و خودرو حرکت می‌کند. در ادامه به بررسی وظایف و علائم خرابی سوپاپ کنترل هوا خودرو می‌پردازیم.

ادامه مطلب: سوپاپ کنترل هوا چیست و فرآیند کار آن به چه صورت است؟

پدیده آب سواری چیست و چگونه می توان از آن جلوگیری کرد؟

پدیده آب سواری چیست و چگونه می توان از آن جلوگیری کرد؟، احتمالاً تابه‌حال در حین رانندگی در جاده‌های خیس و بارانی، احساسی مانند سُرخوردن خودرو و چیزی شبیه اسکی را برای چند لحظه تجربه کرده‌اید. این اتفاق، لزوما به معنی عدم کنترل خودرو نیست و می‌تواند فقط در حد چند ثانیه کوتاه رخ‌داده باشد. چنین اتفاقی، به این معنی است که شما  پدیده آب سواری خودرو را تجربه کرده‌اید. این موضوع یکی از موارد مهم در بخش ایمنی رانندگی در هنگام باران و جاده‌های خیس است که می‌تواند منجر به بروز تصادفات و خطرات بسیاری برای رانندگان ‌شود. در صورت عدم آمادگی و آشنایی با آب‌سواری، این پدیده می‌تواند بسیار ترسناک باشد و اغلب افراد هنگام لیزخوردن خودرو، وحشت می‌کنند. علاوه‌بر این، در چنین مواقعی ترس و عدم آگاهی از شرایط و راه مقابله با چنین مشکلی، می‌تواند به‌مراتب خطرناک‌تر از زمانی باشد که خودرو در حال لیزخوردن است. 

ادامه مطلب: پدیده آب سواری چیست و چگونه می توان از آن جلوگیری کرد؟

هدآپ دیسپلی یا HUD چیست؟

هدآپ دیسپلی یا HUD چیست؟، طی دو دهه ابتدایی قرن بیست‌و‌یکم و هم‌زمان با رشد سریع دنیای فناوری، صنعت خودروسازی نیز دستخوش تغییر شد و تجهیزات مدرن به صنعت خودروسازی نیز راه پیدا کرد. امروزه وجود امکاناتی هم‌چون نمایش‌گر لمسی، دوربین عقب و سنسورهای پارک در خودروها کاملا معمول است؛ در صورتی‌که پیش از این، چنین تجهیزاتی به‌ندرت در اتومبیل‌ها یافت می‌شد. یکی از امکانات جدیدی که طی سالیان اخیر به خودروها افزوده شده، نمایش‌گر هدآپ دیسپلی است که روزگاری، تنها در خودروهای لوکس یافت می‌شد؛ اما امروزه، خودروهای میان‌رده نیز به چنین آپشنی مجهز هستند.

ادامه مطلب: هدآپ دیسپلی یا HUD چیست؟

حفظ خونسردی، فرار نکردن، یادآوری جزئیات سانحه، عکس برداری، تمیز کردن صحنه و مراجعه به بیمه، 6 اقدامی که بعد از تصادف باید انجام داد

حفظ خونسردی، فرار نکردن، یادآوری جزئیات سانحه، عکس برداری، تمیز کردن صحنه و مراجعه به بیمه، 6 اقدامی که بعد از تصادف باید انجام داد، علاوه بر 4 اقدام ضروری که در مقاله ای دیگر بررسی شد، 6 اقدام دیگر نیز لازم است که به هنگام وقوع تصادفات سنگین باید انجام داد. با ما همراه باشید تا با این 6 اقدام لازم و ضروری آشنا شوید.

ادامه مطلب: حفظ خونسردی، فرار نکردن، یادآوری جزئیات سانحه، عکس برداری، تمیز کردن صحنه و مراجعه به بیمه، 6...