• سپیدهاما
  • مدیرعامل شستا: گرفتن دوباره پول از فدراسیون فوتبال حرام است!

مدیرعامل شستا: گرفتن دوباره پول از فدراسیون فوتبال حرام است!

25 ارديبهشت, 1402

مشاور حقوقی فدراسیون فوتبال با اشاره به روند مربوط به پرداخت مطالبات شستا و پرونده مارک ویلموتس، گفت: مطمئنا حکم بدوی نقض خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، صفی الله فغان پور در خصوص آخرین وضعیت پرونده شکایت شستا از فدراسیون فوتبال گفت: فدراسیون فوتبال جهت پرداخت حقوق و دستمزد سرمربی اسبق تیم ملی فوتبال ایران طی نامه‌های مکرری از فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا درخواست کرده بود از مطالباتی که فدراسیون در آن مراجع بین المللی دارد مبلغی را به این موضوع اختصاص بدهند که هم فیفا و هم کنفدراسیون آسیا طی نامه‌هایی اعلام کردند به علت تشدید تحریم‌ها در دوره ریاست جمهوری ترامپ قادر به پرداخت مبلغ فوق نمی‌باشند.

وی ادامه داد: ریاست فدراسیون طی نامه‌ای از وزیر وقت ورزش و جوانان تقاضای کمک و استقراض برای مبلغ ۲ میلیون یورو داشت که در نهایت به دستور معاون اول رییس جمهور و طی مصوبه‌ای از شورای تحریم وقت و همچنین شورای امنیت ملی مبلغ دو میلیون یورو از شرکت شستا به صورت قرض الحسنه دریافت شده است که به صورت مستقیم به حساب سرمربی وقت تیم ملی در ترکیه واریز شد. فدراسیون فوتبال بابت مبلغ دو میلیون یورو دو اقدم انجام داد. ابتدا از طریق بانک مرکزی به میزان مبلغ دو میلیون یورو رفع تعهدات ارزی برای شرکت شستا اخذ کرد و دوم اینکه یک فقره چک که فقط به امضا خزانه دار فدراسیون رسید، تحویل شرکت شستا داده است.

فغانپور افزود: فدراسیون با احتساب قیمت روز یورو مبلغ ۲۴ میلیارد تومان بابت دو میلیون یورو به شرکت شستا بدهکار شده بود که طی چند مرحله مبلغ ۲۵ میلیارد تومان به حساب شرکت شستا واریز کرد و نه تنها بدهی به شرکت شستا ندارد بلکه مبلغی هم مازاد بر بدهی پرداخت کرده است. اما علیرغم اینکه وزیر وقت تعاون و رفاه اجتماعی اعلام کرد شرکت شستا کل طلبش از فدراسیون دریافت کرده است و هیچ طلبی از فدراسیون ندارد و همچنین مدیرعامل وقت شرکت شستا طی مصاحبه‌ای اعلام کرد شستا هیچ طلبی از فدراسیون ندارد و کل مبلغ را دریافت کرده است، متاسفانه در زمان تغییر تحولات مدیریتی در فدراسیون و از اتفاقات پیش آمده سوءاستفاده شده و به ناحق حکمی علیه فدراسیون بابت بدهی که نداشته، صادر شده است.

وی ادامه داد: اینجانب به همراه رئیس محترم فدراسیون با مدیرعامل جدید شرکت شستا جهت حل و فصل موضوع جلسه‌ای برگزار کردیم که مدیرعامل به صراحت عنوان کرد اگر فدراسیون بدهی خود را پرداخت کرده باشد حرام است که ما مجدداً و دو بار برای یک طلب از فدراسیون پول بگیریم که ما با ارائه اسناد و مدارک ثابت کردیم که علاوه بر رفع تعهد ارزی از شرکت شستا که خود شستا از بانک مرکزی استعلام کرده بود و صحت آن‌را تایید کرد.

فغانپور تصریح کرد: مبلغ ۲۵ میلیارد تومان نیز به حساب شستا واریز کردیم ولی بعد از صحبتی که کرده بودند، عقب نشینی کردند و متاسفانه مسیر قضایی را ادامه دادند.

وی گفت: در حال حاضر فدراسیون جهت احقاق حق خود از طریق مراجع قضایی جهت اعمال ماده ۴۷۷ به لحاظ اینکه روند قضایی و احکام صادره خلاف بین شرع می‌باشد اقداماتی انجام داده که در شرف رسیدگی است. علاوه بر آن کمیسیونی جهت حل اختلاف دستگاه‌های اجرایی در دولت تشکیل شده است که طبق دستور معاونت محترم اول رئیس جمهوری هیچیک از دستگاه‌های اجرایی حق ندارند اختلافات خود را در مراجع قضایی مطرح کنند بلکه اختلافات باید در آن کمیسیون حل و فصل گردد که فدراسیون فوتبال کلیه مستندات را به کمیسیون مذکور ارائه داده و موضوع از طریق این کمیسیون نیز در حال رسیدگی است. بنابراین کلیه موضوعات مطرح شده پیرامون اختلاف فدراسیون با شرکت شستا از سوی دو طرف در حال پیگیری است و تا کنون هیچ نتیجه قطعی برای طرفین حاصل نشده است.

فغانپور در پایان گفت: رجا واثق دارم در صورت پذیرش اعاده دادرسی و ارجاع پرونده به شعبه هم عرض و بررسی اسناد و مدارک پرداختی فدراسیون به شستا حکم بدوی که بدون اعتراض و تجدید نظر خواهی قطعی شده است، نقض خواهد شد که در آن صورت نیز شستا کل حق و حقوق خودش را دریافت کرده است و هم فدراسیون چیزی را از دست نداده است.

منبع خبر: خبرگزاری خبرآنلاین